Narzędzia| Kontakt| Gdzie kupić| FAQ
Karmienie butelką(101 wątków)

Redakcja LOVI
Przeczytaj artykuł

Kłopoty z brzuszkiem po mleku modyfikowanym

wątek utworzony: 2013-08-27 15:36
ostatni komentarz: 2014-05-14 22:42

Niekiedy po karmieniu mlekiem modyfikowanym występują u dziecka niepokój, prężenie, ulewanie i płacz. Brzuszek jest wzdęty i może być bolesny. Wydaje się, że dziecko źle reaguje na podany pokarm. Radzimy, jak poradzić sobie z problemami z brzuszkiem u malca karmionego mieszanką.

Dodaj komentarz

Redakcja LOVI

2013-08-27 15:37

A czy Wasze dzieci miał kłopoty z brzuszkiem po mleku modyfikowanym?

lipka166

2013-08-27 20:21

Oj u nas jak Amelka była dokarmia a przeszliśmy przez niezłą przeprawę. Tak jak napisano w artykule musimy zadbać o to aby dziecko czuło się bezpieczne podczas karmienia i nie spieszyć się, bo niekiedy to pijak my się zachowujemy ma wpływ na reakcje dziecka na mm. Należy zwrócić uwagę czy mleko, które podajemy nie uczula naszego maluszka, u nas tak się zdarzyło i poszliśmy do lekarza który wypisał receptę na bebilon pepti. Ważny jest też odpowiedni wybór smoczka, którego my troszkę czasu szukaliśmy, aż wkoncu znaleźliśmy taki który nie powodował kolek. Pamiętajmy też o odpowiedniej temperaturze posiłku. Mleko modyfikowane trzeba dobierać z starannością i jest to sztuka. Niekiedy trzeba wypróbować kilka rodzajów aż trafi się na te odpowiednie. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości czy pytania najlepiej udać się z dzieckiem do lekarza i rozwiać swoje wątpliwości.

Dominika.Dziedz

2013-08-27 21:00

Nasz Piotruś nie miał kłopotów z brzuszkiem po mleku modyfikowanym ale wystąpiła u niego alergia która objawiła się wysypką, po jakimś czasie zniknęła jednakże jak chcieliśmy przejść na mleko 3 to znów się ona pojawiła.

Gosiaczek

2013-08-28 12:37

U nas po odstawieniu piersi i przejściu na mleko modyfikowane wystąpiły problemy z brzuszkiem po Bebilonie. Mój synek był przyzwyczajony do kaszek mlecznych Holle i koleżanka powiedziała mi żeby mu dać mleko tej samej firmy co kaszki. I zmieniliśmy na Holle i problemy ustąpiły. Warto więc wybrać mleko takiej marki do jakiej już kaszek jest maluch przyzwyczajony. Chyba że zaczyna się karmienie mm wcześniej niż zacznie się karmić kaszką.

Carol86

2013-08-28 23:20

Mój Gabrys jak dostanie troche mm to pozniej ulewa... No a niezbyt lubi ;) co mnie bardzo cieszy biorąc pod uwagę, ze karmie piersią :) starszemu synkowi trzeba bylo zmienić mleko po 6 mcu bo dotychczasowy bebilon mu nie pasowal, bomam go brzuszek i sie prezyl... Po nan nie mogl zrobic kupki, a pojechalismy do alergologa i przeszliśmy na jakis czas na mleko H.A. i problemy przeszly :) nie oznacza to, ze mial alergie, lekarka kazala przejść na to mleko bo ja jestem mocnym alergikiem i mowila, ze mimo, ze na skórze nie widać to jednak cos w składzie normalnego mleka moglo mu przeszkadzać.. Teraz pije Bebiko i juz jest wszystko dobrze :)

anna1976

2013-09-25 21:32

Swojego synka od początku musiałam dokarmiać mlekiem modyfikowanym. Wybrałam Bebilon, jednak cały czas się prężył i płakał. Po przestudiowaniu Internetu i gazet dla mam zaczęłam podejrzewać nietolerancję laktozy. Kupiliśmy więc Bebilon niskolaktozowy i po dobie okazało się że trafiliśmy w dziesiątkę – to było to. Mały jadł to mleko do końca 3 miesiąca po czym stopniowo przeszliśmy na normalny Bebilon. Tym razem obyło się bez problemów.

konto usunięte

2013-10-09 22:25

Gdy nam mleka w piersi zaczelo brakowac kupilismy BEBIKO - kartonik 350 g oproznil i wszystko bylo w porzadku , nastepnym mlekiem byl BEBILON i pije do teraz .. tez fajnie toleruje .Strasznie sie ucieszylam gdy bez problemu pierwsza buteleczke wypil , balam sie ze po piersi bedzie wymyslal , ze smak nie ten i tak dalej ale nie, wszystko grzecznie zaakceptował a co lepsze bardziej polubil :(. Zastanawiamy sie znowu nad bebikiem bo duzo pieniazkow wydajemy miesiacznie ( Kacpuń pije wciaz 2 razy w nocy ) nad ranem sie domaga i w dzien z 2 razy mniejsze ` porcje ` .

Magda-1982

2013-10-10 12:41

Dla mojego malucha musiałam kupować preparat mlekozastępczy Bebilon pepti do około 18 miesiąca, zwykły bebilon był dla niego za ciężki (z uwagi na alergie na białko mleka krowego), później przeszliśmy na Bebiko i już bez problemów.

MagdalenkaMC

2014-01-05 15:18

U nas wystarczyła zmiana mleka :)
W szpitalu podawali jej Bebilon, po którym ewidentnie cierpiała na bóle brzuszka, zmieniliśmy na Nan, po którym zaczęła mocno ulewać. Teraz stosujemy Bebiko. Bóle brzuszka ustały do minimum, zdarzają się nie raz, ale rzadko. Ulewania także ustały.

mamabasia

2014-01-05 22:45

czasem wystarczy zmienić mleczko
i po kłopotach nie będzie śladu
dziecko po prostu może nie akceptować jakiegoś mleczka

mraczek80

2014-01-08 21:31

Jak ja byłam w szpitalu i zabrakło mojego mleka mąż kupił bebiko i tu zaczęły się schody. Mały zaczął strasznie wymiotować i tu wielki dylemat dlaczego. Po konsultacji z pediatra stanęło na bebilonie Comfort i się skończyły wymioty i teraz już wiemy ze jakby coś się zadziało i nie będę mogła karmić to tylko bebilon.

maalgorzataa

2014-01-08 21:40

Moja córeczka na samym początku miała problemy z kupką po mleku Bebilon HA, nie mogła się wypróżniać. Dlatego zmieniliśmy na to ułatwiające trawienie, a później na ulewanie. Nie zauważyłam, by córcie bolał brzuszek czy coś podobnego. Do tej pory używamy mleka Bebilon i jest wszystko w porządku.

mamabasia

2014-01-08 22:44

każde dziecko ma inne upodobania
u mnie w rodzinie są bliźniaczki
które nie piły tego samego mleka modyfikowanego
tylko różne bo inaczej miały problem z brzuszkiem

Silje

2014-01-11 13:27

Nam sprawdził się tylko Bebilon. Każde inne jakie próbowałam jej podać zostawało od razu wyplute, więc nie wiem czy miałaby po nich kłopoty z brzuszkiem, wiem tylko, że jej nie smakowało. Po Bebilonie nie ma żadnych problemów. Mała chętnie je i jeszcze żadne zaparcie jej się zdarzyło. Czasami trochę uleje, ale to jest spowodowane raczej tym, że nie wytrzyma długo na plecach i od razu albo na brzuszek się przewraca, albo trenuje wstawanie z siedzenia, na razie do klęku, ale to też wysiłek.

lipka166

2014-01-11 23:20

Powiem tak, ze to jest tak jak z innymi produktami które wprowadzamy do diety maluszka i najwazniejsza jest obserwacja. Jedno dziecko bedzie miało problemy z brzuszkiem, a inne nie po podaniu Bebika. Ja znam rodzinę gdzie podają małemu mleko krowie i dziecko jest uśmiechnięte i z chęcią zjada. Tak wiec wiele zależy od brzuszka naszego malucha.

Dodaj komentarz
© by Lovi . Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń do nas:
tel. 46 858 00 28
(infolinia czynna w godzinach od 8 do 15)
Newsletter
Zostaw nam swój adres e-mail, a co miesiąc
otrzymasz newsletter wypełniony nowościami.
W ramach naszej witryny wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.
AKCEPTUJĘ
';