Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Cycuś najlepszy :)

Data utworzenia : 2017-09-19 10:36 | Ostatni komentarz 2018-01-02 07:22

Magda.Wronska

4911 Odsłony
143 Komentarze

Witam, moja przyjaciółka tydzień temu urodziła przesłodkiego Mikołaja, ma jednak mały problem. Mały najchętniej przeleżałby przy cycusiu 24h/dobę. Nie wiadomo kiedy jest jeszcze głodny a kiedy nie. Karmienie trwa bardzo długo. Ja spodziewam się córeczki za dwa miesiące, ale może któraś z Was ma jakiś sposób na to, żeby dzidziuś pojadł i zostawił pierś w spokoju do następnego karmienia?

2018-01-02 07:22

Myślę, że Mikołaj się najada tylko potrzebuje czuć że mama jest blisko. Takie maleńkie dziecko ma malutki żołądek, mleko matki jest szybko trawione i być może potrzebuje częściej jesc, ale na pewno potrzebuje mamy bliskości. Moja córeczka po CC bardzo płakała, przystawiałam ja do piersi co chwilę. Pediatra zdecydowała o dokarmianiu butelka. Gdy przyszedł wieczorem ginekolog z położną zobaczył butelkę i zaczął mi tłumaczyć że właśnie pierś to nie tylko zaspokajanie uczucia głodu ale również bliskości. Powiedział również że jeśli chce spać w nocy to mogę dawać te butlę, pokarm z butelki jeść dłużej trawiony przez dziecko. Ale jeśli chce dla mojego dziecka to co najlepsze to mam karmić piersią. Pediatra powiedziała że mam karmić 15 min jedna pierś, 15 druga a reszta z butli. Jak ten ginekolog to usłyszał to za głowę się złapał i powiedział że w ten sposób to się karmi 4 miesięczne dziecko. A takie maleństwo będzie przy piersi non stop przez miesiąc a może nawet dwa. Moja córka ma 7 miesięcy w dalszym ciągu dla niej pierś to nie tylko jedzenie. Czasem w nocy się budzi, nie chce jeść tylko się przytulić i momentalnie śpi. W dzień jak przychodzi czasem teściowa i się nią zajmuje, jak córka mnie widzi to zaczyna w taki charakterystyczny sposób poplakiwac że wiem, że jest stęskniona i również nie je za dużo ale się przytula i usypia.

2018-01-02 00:11

Może twoje dziecko jest antysmoczkowe. Nie potrzebuję smoczka. Tak samo ma moja córka. Smoczka wcale nie ciągnie.

Konto usunięte

2017-12-30 20:04

U mnie z każdym dzieckiem sprawa ze smoczkiem wyglądała inaczej. Smoczka najbardziej lubiala najstarsza córka i pozbylismy się go dopiero jak miała dwa lata z kawałkiem. Pewnego dnia jak wróciliśmy od dziadka powiedzieliśmy że smoczek tam został i możemy jej dac inny, wzięła go spróbowała ale bardzo szybko go wypluwala i mówiła ze nie chce i tak sie udało. Z drugim synem było już dużo szybciej łatwiej a trzecim chyba w ogóle nie będzie tego problemu bo ma 1,5 miesiąca a smoczka cały czas wypluwa.

2017-12-30 14:08

Nie wiem czy to nie zbyt drastycznie i trochę szokowe dla dziecka. Agusia jest książeczka kajtuś pożegnanie ze smoczkiem może warto znaleźć i z synkiem poczytać i zrobić jak w książeczce :)

2017-12-29 22:24

Próbowałaś odciąć końcówkę od smoczka. W wielu przypadkach ten sposób się sprawdza. Jak nie próbowałaś to spróbuj. Może i u ciebie ten sposób się sprawdzi.

2017-12-26 09:49

Jest bardzo ciężko w dzien chowam smoczek synkowi bo jak jest na widoku to zaraz go bierze i wkłada na buzi.Na przyszły rok chce go dac do przedszkola a on jescze smoczka używa.Próbowałam wiele sposobów i niestety nic to nie daje.Jest wtedy taki krzyk i płacz ze masakra. Cieszę sie przyjemniej ze Malutka nie uzywa jak narazie smoczka i myślę ze juz nie będzie ma 4,5 miesiaca.Ona ma smoczek ale z cyca bo bez niego ani rusz ;)

2017-12-25 10:58

Na smoczek taka książeczka pozegnanie ze smoczkiem. Dzieci mają to w formie bajki i potem robi się to samo ze smoczkiem ponoć na niektóre dzieci działa szczególnie te już rozumiejące więcej :)

2017-12-25 10:54

Agusia 3,5 roku to naprawdę dużo, odzwyczaić łatwo nie będzie ale warto postawić już granicę i spróbować zrezygnować ze smoczka. Aisa znam 3 latka który nie dość że śpi ze smoczkiem to właśnie w ciągu dnia bez smoczka ani rusz. Ale właśnie jak był mały to rodzice przy płaczu pierwsze co gdzie jest smoczek...