Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Odstawienie od piersi a usypianie

Data utworzenia : 2017-09-05 13:35 | Ostatni komentarz 2017-12-25 10:50

Martak

3729 Odsłony
23 Komentarze

Cześć! :) Za jakieś 2,3 miesiące planuję odstawić synka od piersi i chciałam się Was zapytać, jak usypiałyście Wasze dzieci? Moj zawsze zasypia przy piersi, czy to w dzień czy na noc i w nocy. Wyjątkiem sa spacery i podróże samochodem. Więc jak go później usypiać jak nie przy cycusiu? Czy Wasze dzieci bardzo płakały za cycusiem? Kiedy o nim ostatecznie zapomniały?

2017-12-25 10:50

U mojej kuzynki maluch też jak tylko smoczek wypadł to była pobudka, istna katorga... U nas za to córa jak zasypiała to smoczek wypadał i już go nie potrzebowała. Potrzebny był tylko na usypianie.

2017-12-19 22:50

A to spokojnie kuzynka ma problem bo jej młody śpi ze smokiem a jak wypadnie to pobudka....

2017-12-19 22:45

Akurat u mnie tak to wyglądało. Synek jak przestał ssać pierś to zasypia ze smoczkiem. Na razie jeszcze go nie oduczam, ma 11 miesięcy, więc może z czasem sam zrezygnuje? A ząbek zaledwie jeden się pojawił to i na zgryz może nie będzie wpływu :P Tylko mam o tyle dobrze, że on zaśnie i zaraz wypluwa smoczek. W ciągu dnia również go nie potrzebuje.

2017-12-16 17:46

Smoczka nie powinno się za czssto używać. Więc też myślę że to nie jest dobry sposób później ciężko będzie oduczyc a i zgryz może na tym ucierpiec plus jak śpi że smoczkiem i puści smoczka będzie pobudka wiem bo kuzynka tak miała i zalowala że pozwoliła zasypiac ze smoczkiem. Dziecko się przyzwyczaiło i później jak tylko mięśnie puściły i dobrze zasnął to smoczek wylatywal z buzi i zaraz była pobudka musiała pójść podać smoczka i dalej dziecko spało do chwili aż znów smoczek nie wypadł a zdarzało się to często więc nie polecam takiej metody trzeba po prostu przytulac się czy lub wspólnie pobujac.

2017-12-16 14:17

Mój synek miał 6 miesięcy jak zaczął pić z kubeczka. W ogóle nie akceptował butelek. Kaszkę jadł łyżeczką, i tak sobie poradziliśmy bez butelek. Przynajmniej nie trzeba było później go oduczać.

2017-12-16 13:22

Joanna ,akurat uważam, że zamiana piersi na smoczka to głupi pomysł, taka zamiana, że za chwilę będziemy kombinować jakby tu odstawić ten smoczek.... Trzeba znaleźć sposób, jakiś rytuał, który zastąpi pierś, przytulanie, bliskość, wspólne leżenie myślę, że lepiej się sprawdzi niż smoczek.

2017-12-15 20:57

Musisz wprowadzić smoka, i zamieniać pierś na smoka to może wtedy się odzwyczai.

2017-09-18 23:19

Ewcia dobre pomysły daje jeszcze pomaga położenie się razem albo tulenie się i czytanie bajki