Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Czemu nie zwiększa się lakatacja?

Data utworzenia : 2017-06-22 13:00 | Ostatni komentarz 2022-10-27 17:59

aleksandraajk

22255 Odsłony
240 Komentarze

Mój syn jest wcześniakiem urodzonym w 33 tygodniu. Obecnie ma 38 tygodni. Początkowo był karmiony sondą mlekiem z banku, następnie smoczkiem moim mlekiem oraz dokarmiany mm ostatecznie wystarczył mój pokarm. Niestety w szpitalu nie otrzymałam pomocy jak przystawiac dziecko do piersi. Podejmowałam sama nieudolne próby trochę w szpitalu trochę w domu ale ponieważ dziecko słabo ssało, źle układało wargi i płytko chwytało cały czas karmiłam głównie butelką. Niestety pokarmu nie przybywało i zaczęłam po poradzie lekarki podczas wizyty patronażowej dokarmiać sztucznym. Jednocześnie byłam w poradni laktacyjnej po pomoc. Udało się dziecko przystawiac prawidłowo i zaczęłam znów karmić piersią niestety z mojej niewiedzy dokarmialam dziecko sztucznym mlekiem a ponieważ nie sciagałam pokarmu było go coraz mniej bo dziecko słabo ssało i szybko się męczył i zasypial. Pokarmu było coraz mniej o czym zorientowałam się dość późno. Zaczęłam na nowo ściągać lakatatorem ale nie widzę efektów. Obecnie sytuacja wygląda tak że przystawiam dziecko do piersi ok 10-15 minut do każdej choć nie chce jeść bo jest mało pokarmu, następnie podaję w butelce ok 50 ml mojego pokarmu (z 2 odciągań) i na koniec dokarmiam sztucznym 60 ml. Trwa to wszystko ok 45 minut. Następnie po karmieniu odciagam pokarm przez 30 minut (systemem 7 5 3). Po ok 1,5 godz znów odciagam pokarm między karmieniami i za jakieś 1,5 godz znów zaczynam cykl od nowa. Niestety udaje mi się ściągać tylko 20 ml po karmieniu i ok 30 ml między karmieniami. Nie widzę poprawy po 3 dniach. Czy mogę to jakoś poprawić? Czy robię coś źle?

2022-10-27 17:59

Ja nie testowałam właśnie jestem ciekawa obu w zasadzie a był kiedyś wgl na canpolu do testów podgrzewacz ? 

2022-10-26 22:59

a testowałyście może podgrzewacz z Canpola? Ten z Lovi ma więcej funckji? Właśnie, przy pierwszym dziecku nie miałam podgrzewacza, a żałuję.. przy drugim miałam podgrzewacz pożyczony od kuzynki, a teraz by mi się po prostu przydał :)

2022-10-26 21:38

Ja mam nadzieję że uda mi się przetestować podgrzewacz z Lovi ;) słyszałam że jest rewelacyjny :) 

2022-10-26 20:58

mam nadzieję, że uda mi się jeszcze przetestować laktator z lovi.

2022-10-26 14:51

u mnie też króluje od lovi

2022-10-25 22:38

Lovi faktycznie jest wart uwagi szczególnie ten najnowszy expert 3d pro :)

2022-10-25 13:42

U mnie sprawdził się ten z lovi

2018-02-26 13:23

ewcia jak będziesz miała problemy jesteśmy do dyspozycji odciągać trzeba nawet jak nic nie leci jeśli chce się pomóc w zwiększeniu laktacji oczywiście najlepiej jak mały ssak by ssal no i są jeszcze te zestawy karmienia zastepczego zawsze jeśli chce się dokarmic to lepiej z tym zestawem bo w czasie jedzenia dziecko stymuluje pierś do produkcji choć wiadomo różnie może być ale warto w głowie mieć ze się uda bez stresu bo stres też źle działa.