Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Karmienie piersią a alergia na pyłki

Data utworzenia : 2013-04-24 10:37 | Ostatni komentarz 2018-04-28 23:24

monitta001

40358 Odsłony
20 Komentarze

Witam Od malego mam alergie na pylki zaczyna sie od kwietnia ,do tej pory bralam tabletk aleric lub alertec. Czy jesli karmie piersia czy moge brac jakies tabletki???? Alergia jest bardzo dokuczliwa!!! Prosze o odp

2018-04-28 23:24

Przede wszystkim tak jak napisała Aisa Zyrtec, Fenistil oraz Claritine. Zawsze też możesz sprawdzić konkretny lek w laktacyjnym leksykon leków.

2018-04-27 12:54

pchela mój post wyżej nad twoim masz wszystko napisane ale napiszę jeszcze raz :) Oprócz zyrtec mozesz wziac fenistil, claritine, loratadna, loratan sama jestem alergiczka :)

Konto usunięte

2018-04-27 09:17

Cześć :) Odświeżę trochę wątek. przyszła wiosna, a z nią alergia :( W ciąży jak byłam odstawiłam leki alergiczne i w sumie dzięki temu, że to była jesień alergia też ustąpiła. teraz wróciła :( Kicham po naście razy, z nosa mi się leje i oczy strasznie swędzą i puchną :( Z tego co wyczytałam pisałyście, że Zyrtec jest bezpieczny i mogę brać jak karmię piersią? Może możecie jeszcze jakieś leki przeciwalergiczne polecić?

2017-08-21 18:30

O tych co piszesz nie wolno brać bo przenikają do mleka. Możesz wziąć zyrtec, fenistil, claritine, loratadna, loratan. Też mam uczulenia więc wiem co to znaczy jednakże nie powinno ich się za często brać. Ja się męczę z alergia czego się nie robi dla dzieci :)

2017-08-21 14:14

No ale coś takiego powinno być skonsultowane z lekarzem. Jest bardzo wiele leków, które są bezpieczne dla maluszka. Ale tak jak tutaj dziewczyny pisały to lekarz powinen zdecydowac czy kobieta może je przyjmować czy nie. Nie zaszkodzi się na pewno zapytać ;) https://zdrowie.enel.pl/artykul/czerwiec-alergikow Sama niestety również mam alergię, aczkolwiek najgorszej jest w lipcu. Teraz jest już znacznie lepiej.Zastanawiałam sie nad odczulaniem. Czy ktos może to przechodził?

Konto usunięte

2017-07-12 11:04

Jeśli masz takie właśnie objawy w lipcu to prawdopodobnie masz uczulenie albo na trawy albo na lipę albo na grzyby ( których w lipcu w powietrzu jest sporo). Proponowałabym kupić sobie allegrę: http://www.alergia-allegra.pl/ . Można brac jak sie karmi dziecko. Sama również nie przepadam za lipcem ponieważ mam alergię na lipę i w chwilach słabości to te leki bardzo mi pomagaja.

2017-07-11 10:23

Jeśli chcesz brać leki w czasie karmienia piersią to najlepiej skontaktować się z lekarzem czy można oczywiście ja trafiłam na takich lekarzy , którzy nie specjalnie mieli pojęcie czy można w takim wypadku w internecie jest laktacyjny leksykon leków. Warto spojrzeć w tym że leksykonie czy lek jest bezpieczny przy karmieniu piersią. :) Link do wyżej wymienionego leksykonu : http://kobiety.med.pl/leki/search.php Ja zawsze sprawdzam czy dany lek można brać czy jest całkiem bezpieczny czy niekoniecznie.

Konto usunięte

2017-07-11 07:14

Już nie wytrzymam chyba :( Szczególnie teraz w lipcu