Narzędzia| Kontakt| Gdzie kupić| FAQ
Ciąża i poród(520 wątki)

Lusi636

Krwawienie dziąseł - czy to normalne?

wątek utworzony: 2013-10-25 19:20
ostatni komentarz: 2014-04-17 14:40

Drogie Panie czy u Was w ciąży dziąsła zrobiły się wrażliwsze i krwawiły ?
Ja nie miałam z nimi problemu, ostatnio zauważyłam przy szczotkowaniu, że dziąsła krwawią ...
Macie jakieś sposoby na nie ?

Dodaj komentarz

Basia1984

2013-10-25 20:08

tak, to zupelnie normalne w ciazy :) mi najbardziej krwawily w drugim trymestrze, teraz juz mniej.
Pytala o to nawet dentystka podczas kontroli , doradzila mi , ze mozna zmienic szczoteczke na miekka lub uzywac plukanki do wrazliwych dziasel np. Meridolu a najlepiej poczekac az samo przejdzie

Anita-1981

2013-10-25 21:07

W ogóle powino się szczotkować zęby miękkimi szczoteczkami, jednak ja lepiej sie czuje kiedy zeby szczotkuje twardą szczoteczką;) co do krwawiących dziąseł może pomóc zmiana pasty na ziołową lub Elmex Zielony - tej ostatniej używałam przez cały okres ciąży i krwawienia zdarzały się, ale rzadko

mamabasia

2013-10-25 22:27

u mnie też dziąsła podczas ciąży były wrażliwe pomagała mi wtedy pasta do zębów meridol

Carol86

2013-10-25 22:40

mi krwawia do tej pory. Uzywam pasty elmex. Polecam tez nie plukac ust po myciu zebow, jedynie wypluc paste i tak zostawic. Polecil mi tak dentysta. Fluor wtedy lagodnie dziala na dziasla. Uzywam szczoteczki colgate 360 sensitive plus (czy jakos tak, tej najbardziej delikatnej).

mamunia

2013-10-25 22:42

Mi dwukrotnie krwawiły dziąsła w ciąży,ale nie bardzo dużo,dodatkowo były rozpulchnione.Podobno to jest bardzo częste u kobiet ciężarnych.Po pierwszej ciąży taki stan utrzymywał się jeszcze jakiś czas po porodzie i w końcu przeszło.Używałam miękką szczoteczkę i pasty meridol.

Marta1984

2013-10-25 22:43

Lusi to zupełnie normalne, wszystkiemu winne są oczywiście hormony, przez które dziąsła są przekrwione i tkliwe..
Ja przy kłopotach z dziąsłami wspomagałam się płucząc buzię szałwią ( torebki ekspresowe dostępne w każdej aptece i sklepie zielarskim ), która działa przeciwzapalnie i ściągająco. Naprawdę pomaga! Równie dobre działanie ma napar z rumianku.Są też specjalne mieszanki ziołowe jak Dentosept ale tu już trzeba dokładnie studiować skład bo wspomniany specyfik zawiera niestety etanol.
Dobre pasty na nadwrażliwość zębów i problemy z dziąsłami typu elmex, meridol, colgate total pro.
Wspomniana miękka szczoteczka do zębów to konieczność.
Do tego odpowiednia dieta- czyli witamina C i rutyna, jedna i druga wzmacnia naczynia krwionośne oraz wapn dla mocnych ząbków.
Powodzenia!

maalgorzataa

2013-10-26 23:43

Mi również krwawiły dziąsła. Dentystka zaleciła zmianę szczoteczki na bardzo miękką, delikatne szczotkowanie i używanie nitki, również bardzo delikatnie. Przyznam, że po używaniu nitki krwawienie zmalało.

SamantKa

2013-10-26 23:47

Mi zupełnie nic nie pomagało - dziąsła przestały krwawić jakiś miesiąc po porodzie; )

Bella

2013-12-10 14:19

Krwawienie dziąseł w okresie ciąży jest zupełnie normalne. To zmiana hormonów w naszym organizmie może powodować krwawienia nawet jeśli wcześniej nie miałaś z nimi styczności. Jeśli pojawiają się sporadycznie nie ma powodów do obaw a jeśli zauważysz, że występują ze zwiększoną częstotliwością może warto udać się na wizytę kontrolną do stomatologa, by coś przepisał lub rozwiał Twoje wątpliwości. Warto w ciąży o siebie dbać i nie stresować się z byle powodu.

bialutka91

2013-12-11 00:17

Miałam to samo w drugiej ciąży. Też używałam Elmex i kupiłam bardzo miekką szczoteczkę, ale nic nie pomagało. Trochę ulżyło po płukaniu ust szałwią. Definitywnie przeszło 2 miesiące temu. Ale ja radzę iść wszystkim borykającym się z tym problemem do stomatologa. Moja koleżanka to bagatelizowała i wypadła jej górna 2

patrycja.f92

2013-12-11 10:30

Tak to zupełnie normalne ;) Nigdy nie miałam problemu z tym, a w ciąży się pojawiły ;) Nawet moja dentystka mnie poinformowała ,że teraz mogą mi krwawić dziąsła ;) Na szczęście nic więcej się z zębami mi nie dzieje ;) Byłam w każdym trymestrze raz na wizycie kontrolnej. Mogę odetchnąć z ulgą ,że zęby zdrowe;)

Agulka

2013-12-11 10:42

Wydaje mi się, że normalne. W pewnym momencie ciąży zwiększa się ilość krwi, więc dzieją się z nami różne historie. Serducho wali szybciej, przepływy krwi są większe i tak właśnie krwawią nam dziąsła, czasem z nosa poleci. Zmieniłam szczoteczkę na miękką.

patrycja.f92

2013-12-11 10:43

A i był zapomniała! ;) Dentystka poleciła mi na ten okres szczoteczkę z CURAPROX bardzo miękką ;) Ponoć bardziej miękka niż wszystkie soft ,ale trudno ją dostać. W mało której aptece jest. Mi jednak wystarcza zwykła SOFT.
A jeśli chodzi o nitktowanie - ja nitkuję odkąd pamiętam i przyznam ,że choć robię to delikatnie ,czasem po nitkowaniu krwawią mi dziąsła (teraz w okresie ciąży - wcześniej nie krwawiły przy nitkowaniu). Więc nie wiem czy to pomaga :) Jednym widocznie tak , innym nie.

polishgirlolga

2013-12-11 10:44

Lusi636, w którymś wątku już o tym wspominałam, ale na krwawiące dziąsła nie ma nic lepszego niż meridol. Tylko trzeba używać regularnie. Ja używam pasty i płynu do płukania jamy ustnej i problem ustał. Tylko przy zakupie zwróć uwagę, że są dwa rodzaje meridolu. Ma być ten taki biało-błękitny. I polecam zakup w Makro jeżeli masz dostęp bo tam mają opakowania meridolu płyn+pasta gratis za około 25,00 zł. Normalnie byś za zestaw zapłaciła około 40zł.

Anna-0

2013-12-11 17:27

Krwawienie dziąseł w ciąży jest normalne. Szczególnie w czasie ciąży ważne jest aby o zęby zadbać. Warto zmienić szczoteczkę na miękką, używać odpowiednią pastę do zębów oraz odwiedzić choć raz swojego stomatologa.

Dodaj komentarz
© by Lovi . Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń do nas:
tel. 46 858 00 28
(infolinia czynna w godzinach od 8 do 15)
Newsletter
Zostaw nam swój adres e-mail, a co miesiąc
otrzymasz newsletter wypełniony nowościami.
W ramach naszej witryny wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.
AKCEPTUJĘ
';