Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Trzylatek a okulary

Data utworzenia : 2016-10-27 17:34 | Ostatni komentarz 2024-04-07 13:03

Iwona.Bednarek

3263 Odsłony
68 Komentarze

Mamusie . Kubuś w styczniu skończy trzy latka. Na dzień dzisiejszy ucieka mu jedno oczko. Ma lekkiego zeza. 17 listopada idziemy do okulisty po dobiur szkielet bo będzie nosił okulary. Pytanie do was mamusie. Jak przekonać takie małe dziecko do noszenia okularów. ( ja też noszę), wiem że okulary mogą pomóc i zez może się cofnąć. Dlatego zastanawiam się jak taki wulkan energii przekonać do noszenia okularów. Ja mam dużą wade wzroku przez nadciśnienie ale okulary noszę dopiero od 10 roku życia.... Próbuję z młodym ćwiczyć żeby to słabsze oczko zaczęło pracować ale niestety moje dziecko nie chce współpracować :(

2024-04-07 13:03

mazia, serio? Zazdroszczę:).. Też mam krótkowzroczność ale niestety tylko się pogłębia:(.. Chciałabym aby się chociaż zatrzymała, pomyślałabym wtedy o zabiegu.

2024-04-06 19:48

Ooo czyli może jeszcze dla mnie tez jest jakaś szansa 

2024-04-06 14:18

a nei zawsze ja mam krótkowzroczność i wada mi się cofnęła . od lat to trwa :) ja miałam prawie 4 , a teraz mam około 2 . Także wszystko możliwe choć ja mam jeszcze do tego astygmatyzm i lekarka mi mówiła, że mój przypadek jest niezywkle rzadki bo z reguły tak się nie dzieje tzn jest to możliwe, ale u niewielkiej ilości osób 

2024-04-04 21:34

Dla dziecka super są okulary na gumce lub w ogóle gumowe oprawki, które sire wyginają i mniejsze prawdopodobieństwo, że dziecko zechce się nimi pobawić i zepsuje :)

Obydwoje z mężem mamy wady wzroku, ale u naszych dzieci na razie wszystko dobrze ze wzrokiem i oby jak najdłużej. Mąż ma sporą wadę, ja mniejszą. Chodziłam do wielu okulistów i wiele też czytałam - krótkowzroczność się nie cofa niestety. Dalekowzroczność tak, ale krótkowzroczność nie. 

2024-04-03 20:38

 ja Wam powiem, że noszę od 6 roku życia . Wadę miałam dużą bo do 4 w pewnym momencie doszłam, ale po 20 roku życia zaczęła się zmniejszać :) nigdy pewnie będzie już dobrze bo to nie te lata :D ale najważniejsze, że jest mniej :) córka nosi ponad 2 lata juz , ale ciągle ta sama wada ;/ choć żyję nadzieją, że będzie mniej, a nie więcej 

2024-03-19 16:30

Mój brat jako dziecko nosił okulary na zeza a teraz ma zdrowe oczy i nie potrzebuje szkieł.

2024-03-19 12:58 | Post edytowany:2024-03-19 12:59

olaaleksandra, tak, u dzieci dalekowzroczność może się zmniejszyć. Nie zniknie całkowicie ale przy odpowiednio dobranych szkłach i ćwiczeniach może się znacznie zmniejszyć. Jest to związane z rozwijaniem się narządu wzroku. 

 

2024-03-18 22:51

U dziecka - zwłaszcza jeśli mowa o astygmatyzmie szybka diagnoza i dobranie okularów pozwala zbić troche wadę. Ja mam wadę minusowa i po ciąży badałam juz oczy dwa razy i cofła mi się wada na oku o -0.5 więc tak wada może się cofnąć.