Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

histeria bez powodu, jak reagowć, jak uspokoić dziecko

Data utworzenia : 2019-03-11 14:28 | Ostatni komentarz 2024-04-28 11:25

Iwona -1986

5585 Odsłony
124 Komentarze

Przeczytałam wątek o histerii u 5 -latka, jednak nie znalazłam pomocy, wiec postanowiłam stworzyć nowy. Moja córka ma 2 lata i 3 mc.. Jest radosnym i zupełnie nie kłopotliwym dzieckiem, zawsze można się z nią dogadać, wytłumaczyć i coś uzgodnić. Jednak od paru dni, dzieje się coś nad czym kompletnie nie potrafię zapanować. Córka dostaje jakiś atak histerii - wszystko na "nie", nie mogę do niej wtedy dotrzeć, zaczyna płakać (łącznie z dławieniem się śliną, i wymiotami ze zdenerwowania), tupać nogami, kłaść się na ziemie, wyrywać sobie włosy - nic do niej nie dociera, ani prośby ani groźby, nie można jej wtedy dotknąć, ani przytulić. Każda moja próba dowiedzenia się "o cho chodzi" powoduje pogłębienie tez histerii. Najgorsze, że to nie jest histeria z jakiegoś powodu, tylko bez! Ona nic nie próbuje wymuszać, że coś chce - tylko właśnie że nie chce i nie wiem czego. Bawi się nagle zaczyna płakać - i nie wiem o co chodzi. Jesteśmy w skalpie, robimy zakupy, wybrała sobie nawet książeczkę i za chwile po czasie krzyczy że jej nie chce rzuca na ziemię i już nie idzie je uspokoić. Nawet próbowałam ją przekupić, że ma wybrać sobie co chce - ale nic nie chciała. Raz obudziła się w nocy i też zaczęła płakać - że nie chce spać, nie chce, nie i nie. Ostatni atak histerii przyjęłam na chłodno - usiadłam obok niej na ziemi i powiedziałam ze porozmawiamy jak się juz uspokoi - 40 minut to trwało. Tak czy inaczej nie wiem jak postępować. Czy wasze dzieci też mają takie ataki? jak sobie z tym radzicie, co robicie aby dziecko uspokoić, skutecznie. Pomocy!

2024-04-28 11:25

Oj tak zdecydownIe 

2024-04-21 10:49

Bo potem to dziecko jest przyzwyczajone do pochwał i tylko tego oczekuje. W dorosłym życiu tych by pochwał oczekiwało, a wystarczy dać zainteresowanie i w sumie dla dziecka to nawet więcej bo już wynika z tego jakaś rozmowa, kontakt i mimo wszystko dziecko wie,że jest ważne i dobrze namalowało itp

2024-04-20 08:39

Wiecie my dorośli też lubimy  gdy nas się chwali, ale też się więcej cieszymy,gdy nas się wypyta jak się np robi daną sałatkędo obiadu,  co zrobiłaś że tak pięknie szklą się okna czy kabina  ;) dziecko ma tak samo :) 

2024-04-19 22:10

Dzieci lubią jak się nimi interesuje i wypytuje. To też wpływa na ich pewność siebie

2024-04-18 14:32

taka rozmowa jest na pewno znacząca rozwijajaca rozmowę , zwykła pochwała z pewnym czasie bedzie traktowana jak zbycie dziecka po prostu;/ 

2024-04-18 10:49

Lepiej okazać zainteresowanie niż chwalić za wszystko dziecko

2024-04-07 13:08

To prawda. Sama zauważyłam, że jak pytam np o rysunek, o szczegóły to córka z radością i podekscytowaniem o nim opowiada, cieszy się bardziej niż zwykłą, szybką pochwałą. Ważniejsza jest dla nich uwaga, czas rodzica niż otrzymanie "szóstki" za rysunek. :)

2024-04-06 19:48

to ja myślałam ze najlepiej za wszystko chwalic