Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Trudnosc w nawiazywaniu kontaktow

Data utworzenia : 2018-08-28 15:21 | Ostatni komentarz 2024-05-16 13:43

olka00

1500 Odsłony
48 Komentarze

Witam, Bardzo prosze o porade. Moja 2latka ma problem w nawiazywaniu kontaktow z dziecmi. Jesli chodzi o dzieco do roku czasu to nawet sie nimi interesuje i pptrafi sie niesmialo nimi bawic ale jezeli jakies dziecko nie wiele strasze od niej badz starsze jak i rowniez dorosli ktorych nie zna odezwie sie do niej , podejdzie nie komiecznie dotknie to wpada w paniczny placz, boi sie i widac ze jest zestresowana, jezeli juz pozna dziecko ,chociaz dosc dlugo jej to zajmuje to potrafi sie ladnie z tym dzieckiem bawic. Rozwija sie dobrze, duzo powtarza, potrafi powiedziec caly alfabet zna kolory liczby ale jesli chodzi o obcych bardzo sie ich boi nie wiem dlaczego tak sie zachowuje i czy cos moze to znaczyc. Martwi mnie to . Dodam ze ogolnie posiadamy malo znajomych malo ludzi nas odwiedza, rodzice rowniez malo sie interesuja wnuczka glownie spedza czas ze mna i mezem oraz moim bratem i jego rodzina. Moze ma zbyt maly kontakt z ludzmi dlatego tak jest? . Jeszcze przytocze taka sytuacje jak jestesmy w sali zabaw to potrafi bawic sie sama w otoczeniu z dziecmi ale jesl8 tylko ktores chce nawiazac z nia komtakt zaraz jest placz i panika , ucieczka. Prosze o porade.

2024-05-16 13:43

Moja jest znów aż za bardzo towarzyska. 

Tak źle i tak nie dobrze;/

2024-05-13 13:27

Myślę że musisz zaufać swojemu dziecku. Może ono potrzebuje więcej czasu na to żeby nawiązywać kontakty z obcymi. Czasem mi się wydaje że rodzice próbują na siłę dziecko wypychać do ludzi żeby np dziecko nie było wstydliwe bo chcemy żeby było takie towarzyskie no ale właśnie . To my chcemy , a może powinniśmy dać dziecku być sobą 

2024-05-09 10:40

moze żle napisałam mi bardziej chodziło o to ze córka dużo chorowała i wiekszość tego czasu z dziecmi ja omijało;( dlatego takie urodziny to też było dla niej ważne bo sie jednak integrowała bardziej z ta grupa;)

2024-05-07 19:31

Też nam nie raz przepadly urodzinki przez chorobę.. To zawsze duże rozczarowanie dla dziecka, ale nie da się uniknąć, trzeba na spokojnie przetłumaczyć i tyle..

2024-05-07 19:28

No właśnie najgorzej jak dziecko zachoruje,a zaproszone to już w ogóle jest mu przykro. Mu tak też mieliśmy, że dzień wcześniej córka dostała katar 

2024-05-07 14:10

Mazia masz racje u mnie też córce było przykro dlatego na kilku urodzinach byliśmy ;( ona czesto chorowała wiec nie chciałam jej jak by tego zabierać ;/ wiec na kilku urodzinach była ale potem to  juz była taka fala co chwila zaproszenie w szafce;/ wiec co weekend to była by sala zabaw i urodziny jakiegoś dziecka;)

z Alergia u córki no cóż;) za dużo konserwantów;( jak się potem okazało ;( kolorowe chrupki słodycze żelki... no i ja wysypało;/ 

2024-05-06 20:33

na takie urodziny dużo dzieci się nie zaprosi, ale one się potem chwalą ja widzę, że mojej córce jest przykro choć jak jej się pytam czy się w goóle bawi z tym dzieckiem to mówi, że nie :D to jej tłumaczę, że dzieci zapraszają te z którymi się bawią, że ona się bawi z innymi i te dzieci je zapraszają i ze to nie jest tak, że całą grupę się zaprosi bo to dużo kosztuje i dzieci wybierają tylko swoje najlepsze koleżanki czy kolegów, Choć nie ukrywam u nas jest z tym mega problem bo córka by chciała być na każdych urodzinach 

2024-05-05 04:31

Anis nie mila sytuacja ale wiadomo no wszystko może się zdarzyć ważne ze nic poważnego się nie stalo bo jednak reakcja alergiczna może być naprawdę rozna i szybka