Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (859 Wątki)

Pierwsza Komunia Święta - prezenty

Data utworzenia : 2014-05-13 07:59 | Ostatni komentarz 2024-04-23 15:46

Proud Mommy

7576 Odsłony
103 Komentarze

Jaki najlepszy prezent na taką uroczystość?

2014-05-15 12:05

Idę w niedziele na Komunie... i miałam nielada problem przyznam... dlatego postanowiłam się skontaktować z rodzicami, bo po co ma później dziecko dostać 5 aparatów itd:) powiedzieli mi co by się przydało oczywiście nie mówili o jednej rzeczy i miałam prawo wyboru:) w kilka oasób złożylismy się na nowe łóżko:) i malutki sam zdecydował o tym jaki kolor itd:) bardzo był zadowolony

2014-05-15 09:28

a ja pamiętam dostałam dużo czekoladek-ja cie ile bylo tych czekoladek:) a ja duży łasuch:)

2014-05-15 09:25

My w zeszłym roku mieliśmy komunię chrześniaka mojego męża. Dzieciak ma wszystko, więc ciężko byłoby mu cokolwiek kupić. Kiedyś faktycznie kupowało się rowery, zegarki, biblie a dziewczynkom złoto, a teraz to ciężko powiedzieć. Chrzestni muszą liczyć się z nie lada wydatkiem. W końcu stanęło na tym, że daliśmy pieniądze. Rodzice mu trochę dołożyli i latem pojechał na obóz piłkarski na dwa tygodnie w góry.

2014-05-14 19:59

Ja również dostałam rower i byłam zadowolona, jednak w tamtym momencie istotne było dla mnie to, że to moje święto :)

2014-05-14 19:40

Ja to się cieszyłam z roweru i zegarka, dostać rower to było coś!

2014-05-14 19:34

Mamuśka,moja mama szła do córki koleżanki na Komunię,to kupiła pamiątkę Pierwszej Komunii i pamiętnik,ale z chłopcem to gorzej! może rzeczywiście jakaś bombonierka komunijna,albo czekolada? to już zależy od Ciebie-z drugiej strony,jak to tylko syn bliskiej koleżanki,to chyba specjalnie nie musisz się poczuwać do nie wiadomo jakich prezentów :) tak myślę :) Małgosiu,z tym masz akurat rację,ze dziecko powinno rozumieć,że najważniejszy jest sakrament,a nie prezenty! ale widzisz jakie czasy nastały?? dla nas kiedyś nie było ważne,że Komunia tzn prezenty,tylko dziecko przeżywało,ze będzie mogło przyjąć sakrament Komunii!!!

2014-05-14 18:25

Prezent na komunię... To jest dylemat. Dzieciaki niemal wszystko mają, zaczynając od roweru, kończąc na komputerze/laptopie/tablecie czy innym wypasionym sprzęcie. Nas za dwa lata czeka komunia mojego chrześniaka i tu dopiero będę miała problem, ponieważ jak wspominałam w innym wątku, to dziecko ma niemal wszystko... Od małego jest przyzwyczajony do tv, komputera czy telefonu. Według mnie nie powinno być czegoś takiego, jak prezenty na komunię. Dziecko powinno wiedzieć co jest ważne - sakrament, a nie prezenty. Rozumiem, jakieś pamiątki, czekoladki, czy coś podobnego, ale quad? smartfon? To już przesada.

2014-05-14 17:53

Ja idę zanieść pamiątkę do synka dobrej koleżanki i zastanawiam się czy coś kupić czy dać sobie spokój i tylko jakąś okolicznościową bombonierkę do tego dołożyć. Co myślicie?