Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Zabawy dla 20- miesięcznego dziecka

Data utworzenia : 2018-06-28 09:35 | Ostatni komentarz 2024-05-07 14:03

E.Bomba

439 Odsłony
9 Komentarze

W co najchętniej bawicie się ze swoimi brzdacami? Chodzi mi o takie zabawy / zabawki które uczą nowych czynności

2024-05-07 14:03

U mnie dużo puzzli i gier wchodzi teraz w grę, albo oglądamy zabawki, na dworze gramy w piłkę. hulajnoga, rower. 

Jak wracam z pracy to nie mam dużo czasu by z nią się bawić, bo niegługo po tym idzie spać:D

2024-05-04 06:03

Że schowanymi zabawkami to macie rację często jest tak że wyciągnięte z zapakowanego pudła stare zabawki cieszą bardziej niż nie jedna nowa;)

 

Co do zabaw z dziećmi ;) 

Że starszą córka dużo kolorowalysmy na podłodze;) duże kolorowe plansze zawsze cieszyły;) pełno flamastrów kredek;) uwielbiała to ;) zabawkami mało się bawiła ale miała ulubiony domek i malutkie misie;) tym się najbardziej bawiła ale najlepiej właśnie z mama babcia z kimś nie sama;)

Jak była starsza to już planszówki były na codziennym użytku;) Monopol Było sobie życie grzybobranie chinczyk, mam tego całą szafę i mam nadzieję że nie bawem będziemy w nie grać z młodszym dzieckiem;)

Młodsze dziecko jak chce się bawić samo wręcz wyprasza z pokoju ;) to nie wróży nic dobrego;) więc juz wole się z nią bawić😁

2024-04-24 11:22

U nas też jest rotacja zabawek. Wyciągnięte z pudła po jakimś czasie - cieszą jak nowe.

U mnie dwie dziewczynki, więc raczej malowanie, prace plastyczne, gotowanie, czasami lalki i dużo planszówek.

2024-04-24 11:22

ja Wam powiem, że osobiście nie lubie zabaw, w których mam się wcielać w zabawki bo moje dziecko mi rozkazuje co mam robić i mówić , wszystko musi być na jej zasadach. Lubię rozwojowe zabawy, gdzie ja wydaję polecenia , ale no moja córka woli odgrywać scenki, za którymi ja nie przepadam 

2024-04-24 10:19 | Post edytowany:2024-04-29 13:38

Polecam rotację zabawek i wyciąganie np po jedno - dwa pudełka na raz.

Mam podobnie z moim 4.5 latkiem.. ciągle baw się ze mną i baw się ze mną. Ja byłam najmłodsza w rodzinie i zawsze sama się bawiłam w ciszy lalkami, więc trudno mi teraz się bawić z synkiem autami, Transformersami bo po prostu nie umiem

i tłumaczyłam to mojemu dziecku, jak i to że mam dużo obowiązków w domu, czasami jestem też zmęczona. Raz rozumie, raz nie, ale staram się mu poświęcać czas i jednak usiąść i chwilę się pobawić.

To co nam pomaga to mówię, że np jeszcze 3 minutki i koniec zabawy bo ja muszę coś zrobić i stopniowo o tym przypominam, np że ostatnia akcja i lecę coś robić.

https://jastrowie24.pl/pl/656_artykuly-sponsorowane/75617_jak-zachecic-dziecko-do-ruchu-sprawdz-te-porady.html



Na tej stronie jest też wiele porad jak zachęcić dziecko do ruchu.

2018-06-30 13:32

20 miesięcy to prawie już dwa latka więc dziecko jest już spore i mądre, a więc warto podejmować się takich zabaw które będą dodatkowo i uczyć - klocki na pewno, zabawy z piłką , zabawa w chowanego, tańce przy muzyce, naśladowanie zwierząt - u mnie to zawsze działa przy zmianie pampersa he he mała wtedy jest taka skupiona i mnie słucha że mogę spokojnie przewinąć ja

2018-06-29 23:18

Mój synek w tym wieku uwielbiał zabawy manualne najchętniej przesypywanie. Dawałam mu pojemniki i różnego kształtu makarony przesypywał segregował, zbierał rozrzucone po podłodze, potem wyrzucał do kosza i odkurzał podłogę. Lubił też wrzucać monety do skarbonki układać wieże i to z wszystkiego zarówno klocki jak i metalowe miski się nadawały

2018-06-28 22:07

Polecam Akademie CZUCZU , przyjemnie z pożytecznym, nauka i zabawa, a wybór bardzo duży