Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Czerwone plamki

Data utworzenia : 2013-04-19 12:33 | Ostatni komentarz 2013-04-20 13:15

Patrycja.Pawlak

3394 Odsłony
7 Komentarze

Czy spotkałyście się z czerwonymi plamkami wielkości ok. 1cm x 1cm ? Pojawiają się na główce . Pielęgniarka nie wie co to , bo inaczej by mi chyba powiedziała , a lekarz mojego malucha twierdzi , że to od potu . A przecież od potu powstają potówki a nie plamki ...

2013-04-20 13:15

Jeżeli synek ma je od urodzenia to mogą być to naczyniaki, a czy są one wypukłe? I najważniejsze pytanie czy te plamki są cały czas czy znikają. W którym miejscu na główce są zlokalizowane? Czy syn miał ciemieniuchę? Jeśli chodzi o potówkę to jest jedna odmiana tzw. potówka czerwona. Zmiany składają się ze małych rumieniowych grudek. Najczęściej lokalizowane są na skórze owłosionej głowy, szyi, tułowiu i miejscach gdzie dochodzi do ocierania się skóry. Występują najczęściej po miejscowym użyciu oliwki, u dzieci silnie pocących się lub otyłych. Jednak najczęściej spotykane są do 4 tygodnia życia. Więc podejrzewam, że to nie to. A czy mogłaby Pani zrobić zdjęcie? A i przepraszam nie wiem czemu napisałam wcześniej, że ma Pani córeczkę, czymś się zasugerowałam. Pozdrawiam Synka:) Jeżeli te plamki są od urodzenia są płaskie to może być to naczyniak płaski. Proszę się jednak nie sugerować tym, ponieważ nie widziałam tych zmian. Jeżeli pediatra widział je i nie zareagował to należy obserwować czy tych zmian nie pojawia się więcej, czy nie powodują u synka nieprzyjemnych dolegliwości. Czasem dziecko ma po urodzeniu plamki w różnych miejscach jednak po jakimś czasie bieleją (przeważnie do roku, nie kiedy nieco później)

2013-04-20 12:30

Moja mała ma naczyniaka, jednak to lekarze by stwierdzili od razu jeśli ma od urodzenia, myślę ze dużo by ułatwiło naszej pani expert gdybyś dodała zdjęcie.

2013-04-20 08:42

Z moim synkiem też są od urodzenia , i nie płacze jest normalnym wesołym 3-miesięcznym maluchem...

2013-04-19 18:47

A w jakim wieku jest córka? Wprowadzała może Pani nowe kosmetyki do pielęgnacji? Plamki są tylko na główce czy w innym miejscu też? Czy córeczka artykułuje dolegliwości związane z tymi plamami np. płacze bo mogą ją swędzieć? Proszę napisać więcej o tych plamach a spróbujemy coś zaradzić.

2013-04-19 16:46

Moja dziewczynka ma plamki z tyłu głowy. Są z nią od urodzenia i tak już zostaną. Ja też takie mam. Ale Tobie, Patrycjo, zapewne chodzi o jakieś inne plamki, więc ja nie pomogę

2013-04-19 15:48

u nas niestety nie znikają :( . Włąśnie tym się martwie , że nie chcą zniknąć a nie wiem z czym aktualnie mamy doczynienia :(

2013-04-19 13:51

Mojej córce takie czerwone plamki wyskakiwały ale na buźce.Wyskoczyły i po pół dnia zanikły. Czerwone płaskie plamki.I też nie wiem co to.Teraz nawet się nie pokazują.A jak chciałam iść z tym do lekarza to akurat znikały i jak ja mu to wytłumaczę.