Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

problem gardłowy mamy

Data utworzenia : 2013-01-27 08:39 | Ostatni komentarz 2013-06-24 09:46

Maria.Z

7007 Odsłony
15 Komentarze

juz od jakiegos czasu ciagle choruje na anginy, jeden antybiotyk sie skonczy to zaczynam drugi. moj organizm jest juz oslabiony przy kazdej chorobie nie mam temp. co znaczy ze organizm nie walczy z infekcja. nie wiem co robic lekarze olewaja problem, kazdy daje antybiotyk i tyle, nic na wzmocnienie. podejrzewam ze mam w gardle gronkowca lub paciorkowca, na dodatek (ochydnie zabrzmi) splywa mi cos do gardla bleee czasami az mam odruch wymiotny co radzicie bo ja juz nie mam sily?

2013-06-24 09:46

A czy każda infekcja ma podłoże bakteryjne, żeby włączać antybiotyk? Nie każda infekcja tego wymaga, pamiętajcie. Na wirusowe zapalenie antybiotyk nie zawsze jest potrzebny. Mówię z własnego doświadczenia-jestem od dziecka anginowcem . Migdały wycięłam: 3 gardłowy w wieku 4 lat, 2 podniebienne gdy miałam 23 lata. Gardło mam często przekrwione. Od jakiegoś czasu (ciąża i karmienie) unikam antybiotyków. Używam miejscowych leków(tantum verde, uniben, hascosept,argentin-t) płuczę gardło septosanem, roztworem wody z wodą utleniona lub solą. Poza tym zainwestowałam w inhalator i inhaluję się rozworami z soli fizjologicznej-polecam też na katar.

2013-06-19 12:05

jeśli często chorujecie na anginy warto udać się do laryngologa zrobić badanie wymazu, ja chorowałam na przewlekłe zapalenie gardła nie wiedząc o tym ;) teraz mam spokój i odpukać nie chorowałam na gardło już przeszło 2 lata

2013-06-18 12:08

Odkryłam cudeńko które szybko pomaga zwalczyć ból gardła jest to SÓL EMSKA Tabletkę rozpuszczamy w wodzie i pijemy,można też płukać gardło.W aptece ok 6 zł

2013-03-19 10:38

Dziewczyny ja rónież cierpie jeszcze od szkoły podstawowej na zapalenia gardła, krtani lub anginy po 2 -3 razy w roku i chciałam wam polecić francuski preparat LUIVAC który jest szczepionką podawaną w tabletkach doustnie przez okres 2 razy po 27 dni z 27 dniową przerwą czyli kurację trzeba zacząć odpowiednio wcześnie gdyż przez pierwszy trzy miesiące jest się nadal narażownym na infekcję, jednak daje zabezpieczenie na cały rok. NIestety jest dość drogi :( ale skuteczny!

2013-01-31 23:57

a dal Ci jakieś leki na to gardło?

2013-01-31 16:11

no laryngolog mowila ze gardo jest brzydkie, caly czas jest czerwone zobaczymy mam nadziejej ze mnie wyleczy

2013-01-31 16:06

dzis bylam u laryngologa zrobila mi wymaz, mam zrobic przeswietlenie zatok zobaczymy, ..

2013-01-28 18:41

no ja mam podobny problem,ciągle mnie boli gardło.jak jadłam tabletki to było ok przestawałam to od nowa ból.i raz pewna kobieta poleciła mi żebym raz dziennie piła łyżeczkę oliwy z oliwek po to żeby nawilżyc gardło,bo właśnie przez wysuszoną śluzówkę często boli mnie gardło.i piję i odpukać gardło mnie nie boli,przez pierwsze dni jak piłam tę oliwę to myslałam że zaraz zwymiotuję ale sie przywzwyczaiłam