Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Data utworzenia : 2013-10-05 22:48 | Ostatni komentarz 2024-05-08 09:17

Redakcja LOVI

24185 Odsłony
245 Komentarze

Jesteście parą świadomie planującą powiększenie rodziny. Niedawno Wasz maluszek pojawił się na świecie, więc obecnie czas pomyśleć o skutecznej antykoncepcji. Jaki wybór mają świeżo upieczeni rodzice? Jaka metoda jest bezpieczna dla malucha karmionego piersią? I czy ta bezpieczna dla dziecka będzie wystarczająco skuteczna? O antykoncepcji po urodzenia dziecka pisze położna Kinga Węglarz.

2013-10-15 12:51

Samantka - Ja miałam te tabletki ale nie brałam , nigdy nie zabezpieczałam się w ten sposob poniewaz o maluszka sie starałam i nie bylo potrzeby . Teraz gdy juz cudo jest na swiecie czas zaczac myslec o powrocie do sypialni i tabletki to chyba jedyne wyjscie chociaz boje sie strasznie - Boje sie ze nie uchronia mnie przed kolejna ciaza i druga dla mnie wazna rzecz , ze przytyje Dokładnie nie wolno robić przerw , opakowanie sie skonczy to nastepe musi byc w pogotowiu . I jeszcze jedna wazna rzecz tabletki AZALIA trzeba brac o tej samej godzinie . Najlepiej nastawic budzik :)

2013-10-14 19:28

A po urodzeniu Marysi, to ona bardzo długo była naszą antykoncepcją, bo nie pozwalała nam zbliżyć się do siebie :P Do tek pory złości się, jak się przytulamy czy całujemy, hehhe.

2013-10-14 18:58

A czy któraś z Was stosowała tabletki Azalia? Podobno są to jedyne tabletki jakie można brać przy karmieniu piersią, bo zawierają sam progesteron.. Mi lekarz powiedział, że mam brać opakowanie, za opakowaniem bez przerwy między nimi - tak ma być?

2013-10-14 09:22

Myślę, że antykoncepcja to poważny temat. Moja siostra na przykład brała tabletki po urodzeniu swojej córki i później miała przez to problem z zajściem w ciąże (tak stwierdził inny lekarz ginekolog). Uważam, że nie ma 100 % gwarancji w żadnym ze sposobów antykoncepcji no chyba, że nie uprawiamy seksu. Dodatkowo każda z metod na nas w jakiś sposób wpływa, dlatego myślę, że każdy musi sobie sam w jakiś sposób dobra taka metodę, która mu podpasuje. Z drugiej zaś strony zastanawia mnie fakt, że to głównie kobieta musi stosować metodę antykoncepcji na sobie (tabletki, wkładka, zastrzyk).

2013-10-06 21:32

Z tabletek zrezygnowałam kilka miesięcy przed ciążą i obiecałam sobie, że do nich nie wrócę, o ile nie będzie takiej konieczności. Wolę brak ingerencji w swoje zdrowie, które już i tak mam nadszarpnięte.