Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

niania - jak dobrze wybrać opiekunkę dla naszego malucha??

Data utworzenia : 2013-07-16 20:40 | Ostatni komentarz 2014-02-02 17:31

denna151

2894 Odsłony
6 Komentarze

Gdy mama musi iść do pracy i niema kto zostać z dzieckiem czesto zatrudnia sie nianie. Powiedzcie mi czym sie kierowałyście przy ich wyborze, co według z was jest najważniejsze i na co trzeba zwracać szczególną uwage.

2014-02-02 17:31

No nianie trzeba sprawdzić .Najlepiej by było zainstalować kamery jak w tych programach heh. Ja tam nie ufam nianią już prędzej do żłobka bym dała dziecko :D No puki co nie mam takiej potrzeby bo jestem ciągle z małą a w razie czego ma się nią kto zająć :D

2014-01-21 22:11

Najlepsza jest niania z polecenia bliskich znajomych czy rodziny. Oczywiście lepiej, żeby mama była z dzieckiem w domu, ale kiedy taka sytuacja jest niemożliwa, to wyjścia nie ma. Poczytaj tutaj http://lovi.pl/pl/rodzice/283

2014-01-20 18:43

Ja również jesli juzz bym nie miała wyjscia , bo niania dla mnie to ostatecznosc, wybrałabym kogos sprawdzonego i poleconego :)

2013-09-09 17:15

najlepsza to taka z polecenia znajomych bo taką obcą to strach zostawić z dzieckiem

2013-07-17 11:13

Ja miałam szczęście, bo koleżanka oddawała dziecko do przedszkola, a jej niania, która też jest jej przyjaciółką jednocześnie kończyła u niej pracę. I tak przejęłam nianię. Z polecenie bliskich to najlepszy wybór. Jestem bardzo zadowolona. Moja niania to skarb, cierpliwa, troskliwa, a jednocześnie bardzo aktywna, co przy moim urwisie jest super. Jest w moim wieku, więc też nie żadna studentka. Nie zdecydowałabym się absolutnie na starszą panią. Nie wyrobiłaby siłowo przy moim dziecku. Jeśli się ma dziecko bardzo aktywne, warto sprawdzić czy osoba, która przychodzi do pracy jest aktywna fizycznie. Inaczej będzie ciągła walka i zadyszka.

2013-07-16 21:01

1. etap wzajemnego poznawania należy rozpocząć miesiąc lub dwa tygodnie przed rozpoczęciem pracy niania, nich zacznie przychodzić do was, by złapać kontakt z dzieckiem i dowiedzieć się, jak ma się nim opiekować. 2.Najlepsza jest niania z polecenia. Pytaj znajomych, rodzinę, bliskich sąsiadów, pożniej ogłoszenia w prasie Internecie. 3. zwracać uwagę na referencje niani - sprawdzić dzwoniąc lub spotykając się z osobami, od których pochodzą. 4. idealna kandydatka na nianię powinna być pogodna, uśmiechnięta, spokojna, ale w określonych sytuacjach energiczna i stanowcza, warto poznać jej styl życia, jak się odżywia, czy pali, czy lubi czytać. Zapytać o podejście do dzieci, jak reaguje w różnych sytuacjach, jak wypełnia czas maluchowi, czy umie udzielić pierwszej pomocy, zwrócić uwagę na sposób wysławiania 5. Zaproś kandydatkę do domu w porze, kiedy jej przyszły podopieczny nie śpi. Zobaczysz, jak reaguje na dziecko. 6. Ustal juz na samym początku co ma robić niania, 7. Po powrocie do domu rozmawiaj o tym jak minął dzień dziecka, o jego postępach 8. kwestia finansowa powinna btć ostatnim etapem.