Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2199 Wątki)

Okres po porodzie / Miesiączka po porodzie

Data utworzenia : 2013-01-16 10:28 | Ostatni komentarz 2024-05-09 08:08

Maria.Z

71148 Odsłony
1223 Komentarze

Kiedy dostałyscie okres? czy was bolal ? czy odstepy miedzy nimi sa regularne? ----- Dziewczyny powiedzcie jak wygląda po porodzie Wasz okres? Jestem po porodzie 14 miesięcy.. A tak na prawdę dopiero drugi miesiąc mam taki prawdziwy okres jak przed ciążą. Do 4 miesiąca karmiłam piersią wiec okresu nie miałam, potem po odstawieniu małej jakoś po półtorej miesiąca dostałam pierwszą miesiączke, ale to było bardziej plamienie które czasami trwało dwa tygodnie.. Teraz dopiero w poprzednim miesiącu miałam okres który normalnie trwał ok 6 dni i krwawiłam "normalnie". Że tak powiem nie po drodze mi do lekarza ale chyba jednak zorganizuje opiekę do małej i się wybiorę. Jak to było u Was?

2013-01-16 14:03

Jestem dwa miesiące po porodzie, ale na okres póki co mi się nie ma. Myślę, że to kwestia organizmu :)

2013-01-16 14:00

dzieki dziewczyny zrobie test i zobaczymy :)

2013-01-16 13:24

Mario organizm kobiety może bardzo długo dochodzić do siebie po porodzie, gospodarka hormonalna czasem bardzo dlugo się reguluje. Dla spokoju wizyta u lekarza nie zawadzi :) - zrobi USG , zbada poziom hormonów , rownież test ktory wykonasz w domu sprawi że bedziesz wiedziała iż to nie ciąża jest powodem :)

2013-01-16 13:21

U mnie pierwszy okres pojawił się 2 miesiące po porodzie. Od tamtego czasu jest dokładnie tego samego dnia co miesiąc, nie jest bolesny ale dość długi. Moja ginka powiedziała, że na tak szybkie pojawienie się okresu miało wpływ moje nocne karmienie piersią - przerwy pomiędzy karmieniami 4-godzinne i dłuższe (powraca czynność jajników i mamy okres)

2013-01-16 11:56

ja krwawiłam ppo cc 7 tygodni. Potem miałm 3 tygodnie przerwy i okres się pojawił. Byłam zdziwiona że tak szybko

2013-01-16 11:40

To może dla uspokojenia nerwów test? Po porodzie też jeden robiłam tak byłam przestraszona spóźniającym się krwawieniem... Może właśnie ten ból to przygotowanie organizmu do okresu w końcu troche czasu od ostatniego minęło.

2013-01-16 11:26

dzieki P.Janik zobaczymy dalej, brzuch mnie czasem pobolewa ale to juz ze dwa tygodnie, ostatnio kiedy mnie pobolewal bylam w ciazy ...

2013-01-16 11:22

Przy 1 córce miesiączkę dostałam 10miesięcy po porodzie,później była regularnie co28 dni.Moja siostra dostała po11 miesiącach.Teraz jestem 3mies po porodzie i na razie nie mam.I ja i siostra karmiłyśmy piersią,teraz również pierś więc pewnie z pół roku nie będzie.