Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2194 Wątki)

Rtg w ciąży

Data utworzenia : 2014-03-05 17:44 | Ostatni komentarz 2024-04-25 12:07

justin1983

18486 Odsłony
53 Komentarze

Witam! Czy któraś z was miała wykonywane prześwietlenie będąc w ciąży? Ja po 2 testach negatywnych, poddałam się prześwietleniu kręgosłupa lędżwiowego i szyjnego, a za kilka dni okzało się, że jestem w ciąży. Teraz jestem w 24 tyg. badania ok, z dzdziusiem też dobrze, ale jednak się martwię. Lekarz uspokaja, a ja jednak nie wiem czego mogę się spodziewać.

2014-03-05 18:53

Ja powinnam zrobić rtg kręgosłupa ale jakos tak wypadło że nie mogłam i dobrze bo potem się okazało że jestem w ciąży i pewnie ciągle bym się martwiła. Mniejmy nadzieje ze w tak wczesnym stadium ciąży nic złego się nie wydarzyło i wszystko jest ok.

2014-03-05 18:21

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć ci tylko, że ja będąc w I trymestrze ciąży byłam z córka na prześwietleniu. Trzymałam tylko małej złamaną rękę na stole żeby się nie poruszyła jak będzie robione zdjęcie. Ciąża do tego momentu rozwijała się prawidłowo ale później zaczęły się plamienia, krwawienia. Brałam duphaston na podtrzymanie ciąży i... poroniłam. Kilka tygodni po wizycie w pracowni rtg, moja ginekolożka stwierdziła obumarcie płodu i z rozpoznaniem poronienia chybionego trafiłam na oddział. Nie wiem do końca czy poronienie było spowodowane wpływem w sumie niewielkiej ilości promieniowania czy jakimiś innymi przyczynami. Ale skoro jesteś już w II trymestrze i dziecko rozwija się prawidłowo myślę, że nie powinnaś się niepokoić :)

2014-03-05 18:19

Ja miałam RTG, gdy jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży.. Był to samiusieńki początek a zdjęcie miałam dłoni. Z Małym wszystko jest w porządku od narodzin. Sądzę, iż jeżeli działo by się coś to można by było w budowie dziecka zauważyć to już na USG a ostatecznie jeżeli coś miałoby się dziać to pierwsze doby po porodzie.