Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2196 Wątki)

Wczesne objawy ciąży

Data utworzenia : 2017-11-01 23:18 | Ostatni komentarz 2024-04-27 17:26

annino10

7602 Odsłony
111 Komentarze

Jedynym 100% pewnym sposobem stwierdzenia, czy jesteś w ciąży, na wczesnym etapie jest wykonanie testu ciążowego. Jednak wcale to nie oznacza, że Twój organizm nie wysyła sygnałów świadczących o tym, że zaczyna rozwijać się pod Twoim sercem nowe życie. Oto objawy, które mogą stanowić podstawę do tego, aby zrobić test ciążowy. -Brak miesiączki - jest to oczywiste, że jeśli opóźnia Ci się miesiączka, a jak dotąd miałaś ją regularnie , możesz przypuszczać, że jesteś w ciąży. -Plamienie - niektóre kobiety, choć nie wszystkie zauważają niewielkie krwawienie w okolicy terminu spodziewanej miesiączki. To plamienie może być spowodowane zagnieżdżeniem się w ściance macicy malutkiego embrionu. Często krwawienie implantacyjne jest mylone przez kobiety z miesiączką. -Nudności - nudności i wymioty pojawiają się już ok. 6 tygodnia ciąży -Wrażliwość piersi - tkliwość, mrowienie, świąd, bolesność czy uczucie pełności to jeden w pierwszych objawów, które mogą pojawić się już kilka dni po zapłodnieniu i z czasem się nasilają. Jednak nie każda kobieta doświadcza takich odczuć. -Zaciemnienie obwódki piersiowej - zmiany w okolicy piersi mogą także objąć zmianę barwy otoczki brodawek. Hormony ciążowe mogą powodować ściemnienie oraz powiększenie obwódki wokół sutków. -Częstsze oddawanie moczu - ten objaw pojawia się już ok.2-3 tygodnie po poczęcie, jest spowodowany powiększającą się macicą -Wrażliwość na zapachy -Zatrzymanie wody w organizmie -Zmęczenie -Podwyższenie temperatury ciała

Konto usunięte

2017-11-07 15:21

Ja nie miałam praktycznie żadnych objawów, no może byłam troszkę bardziej zmęczona, ale myślałam, że wynika to z aktywnej pracy. Gdybym nie zrobiła testu to nie przeczuwałabym nawet w danym momencie, że mogę być w ciąży.

2017-11-02 18:29

Test nie jest pewny w 100% lepiej zrobić wynik z krwi i koniecznie wizyta u lekarza tak jak piszą dziewczyny każda z nas jest inna i ma inne objawy

2017-11-02 17:28

Podobne objawy są opisane w tym artykule oraz w wątku: https://lovi.pl/pl/ciaza-i-porod/732/1/1/Zagrożenia+w+pierwszym+trymestrze+ciąży https://lovi.pl/pl/forum/1/147/1

2017-11-02 08:35

Jak sie kobieta stara o ciaze to co miesiac doszukuje sie u siebie jakis objawow. Takich jak tkliwosc piersi. Niestety ale te objawy bardzo przypominaja te ktore swiadcza o nadejsciu miesiaczki. Jesli chodzi o trmperature ciala to prawda jednak trzeba pamietac o tym ze temperature wzrasta za kazdym razem w 2 fazie cyklu i z poczatkiem miesiaczli znowu spada. Najlepiej jesli kobieta sprawdza sobie temperaure codziennie przed wstaniem z lozka. U niektorych kobiet w 1 fazie cyklu obserwujemy np. Temperature 36.0 a w drugiej 36.6 co nie wyglada na podwyzszenie jelsi zmierzymy ja tylko w 2 fazie cyklu. Jesli chodzi o testy to tak jak kinga napisala one czasmai pokazuja bledny wynik. I tak bylo w moim przypadku (robilam test w 30 dc). Test wykazal wynik negatywny wiec poszlam na impreze gdzie (do dzis tego zaluje) pilam alkohol. Moim zdaniem najlepiej zrobic test z krwi. Wtedy bedziemy na pewno wiedziec czy jestesmy w ciazy. Kazda kobieta ma inne objawy. U mnie byla bolesnosc piersi (ale bolesnosc wystepowala u mnie zawsze przed miesiaczka) i wielkie zamilowanie do chrzanu. Moglam dodawac go do wszystkiego. Brak okresu tez byl ale ze wzgledu na negatywny test stwierdzilam ze znowu sie spoznia.

2017-11-02 08:30

Annino10 jak dla mnie jedynym 100% sposobem na to zeby potwierdzić ciążę jet badanie usg u lekarza a nie test ciążowy... A objawy o których piszesz w większości nie występują zaraz na samym początku ciąży, więc też nie są wieszczem ciąży. U mnie objawy pojawiły się długo po tym jak byłam u lekarza i potwierdzilam ciążę. Pierwszy miesiąc był u mnie zupełnie bezobjawowy...

2017-11-02 06:05

W pełni się z Tobą zgadzam Kinga. U każdej kobiety wyglada to inaczej, a test ciążowy nie jest testem dającym 100 % pewności. Nie każdy tez na początku da poprawny wynik. Każda ma inne objawy, ba nawet u tej samej kobiety kazda ciaza i często objawy różnia się od siebie. Sama się o tym przekonałam. I te objawy wcale nie dają podstaw do istnienia ciazy.

2017-11-02 05:01

Test ciąžowy nie daje 100% pewności, szczególnie na samym jej początku. Test może podać też błędny wynik kiedy kobieta jest w ciąży nawet ponad miesiąc, może być po prostu zły. Niektóre osoby mają miesiączkę (znam panią która miała ją do 4mc). Nudności czy plamienie nie pojawia się u każdej kobiety. Częstsze oddawanie moczu to dopiero przywilej ciąży zaawansowanej, kiedy dziecko ma już mało miejsca. Ogólnie każda kobieta ma inne objawy. Nie jedna nie miała ani jednego o którym piszesz, szczególnie na samym początku ciąży, inne mialy zaledwie jeden czy dwa. Czasami nawet intuicja może nas zawieść, przez stres możemy nie zauważyć nawet spóźniającej się miesiączki, która jest najczęstrzym znakiem przewidującym ciążę,choć czasami nawet gdy to zauważymy przypisujemy jej brak właśnie stresowi, np w pracy ;-)